BIOGRAFIE

Marcel Zmožek

  1. Marcel Zmožek je zpěvák,hudební skladatel,textař,producent a dramaturg.Vystupuje v Čechách na Moravě a Slovensku se svými léty prověřenými hity jako např.Panenka z kouta,Čechoslováci,Láska je největší dar,Dlaně,Už mi lásko není 20 let,To býval ráj a řadou dalších. Jeho hudební začátky však začínají už v dětství - od šesti let zpíval se souborem Buřinky Petra Dudeška. Byl tam dívčí sbor Berušky a mezi nimi jediný kluk - Marcel Zmožek. V sedmi letech mu vyšel sólový singl u firmy Panton. V období dospívání jezdil se skupinou Kroky Františka Janečka spolu s Ivetou Bartošovou, Sagvanem Tofim, Markétou Muchovou, Pavlem Horňákem... Zpíval písničky Hříchy mládí a Vypusťte fantoma z láhve. Později založil kapelu Bolero, kde byl kapelníkem Roman Holý. Marcel Zmožek spolupracoval také s Františkem Kaslem, se kterým zpíval v duu píseň Příběh šedesátých let, např. na Děčínské kotvě. Podílel se na celé řadě desek nejrůznějších interpretů.Proslavil se také v pohádkách "Co takhle svatba princi?" a "Ať přiletí čáp, královno!", kde nazpíval několik písní hlavní postavy - prince Davida (Miroslav Vladyka).Marcela Zmožka v neposlední řadě proslavily jeho texty napsané pro jiné interprety - pro Jiřího Zmožka (To býval ráj, Dál točí se svět, Bez nálady...), Jakuba Smolíka (Ave Maria, Prý chlapi nebrečí, Říkej mi táto, Slzy sedmi bolestí, Když andělé pláčou, Když se láska vrací k nám), Jiřího Krampola (Není malých rolí).V roce 2009 se jako zpěvák vrací na combackovém CD svého otce "Jiří Zmožek - Hvězdy mého života". Ve stejném roce vychází Marcelovi první první sólové album s názvem "Tak šťastnou cestu".

V roce 2011 vychází v hudebním vydavatelství Popron CD Dlaně.

Od roku 2012 splupracuje s hudebním vydavatelstvím Česká Muzika,kde mu vychází ve stejném roce nové sólové album Láska je největší dar a v roce 2013 další album Sváteční písničky.

Od roku 2014 pravidelně vystupuje v TV Šlágr kde má svůj vlastní pořad Šlágry mého života.

V roce 2015 vydává album duetů se zpěvačkou Márou,Zamilované

duety. V roce 2016 přichází s albem Čechoslováci a pravidelně vystupuje se svým komponovaným pořadem,kde zpívá a baví obecenstvo svým laskavým humorem. 

Od roku 2018 spolupracuje se slovenskou televizí Senzi,kde má svoji pravidelnou talk show ' SVĚT PODLE MARCELA '

Vychází CD Nic nestává se náhodou